Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 6 / gru / 2018
Time : 19:00 - 01:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

NIEzwykłość – Wernisaż malarstwa i rysunku

Stara Przepompownia

Wystawa malarstwa i rysunku siedmiu artystek .
Małgorzata Dąbrówka,Ewa Helman,Jagoda Kaszuba,Magda Kuczma,Karolina Treska,Iwona Trzcińska,Barbara Zabłocka w mikołajkowy wieczór będą prezentowały razem swoje prace podczas ostatniej wystawy w tym roku w Klubie Stara Przepompownia.

Oprawa muzyczna wernisażu Bumi Phillips
Info:

BUMI PHILLIPS (ON&ON, OSTERDAM RECORDS)

Od 1998 roku prezentuje szeroki wachlarz brzmień od jazzu po taneczną elektronikę (używając jedynie płyt analogowych). Występował w wielu klubach w Polsce, Londynie, Luksemburgu, Wiedniu, Berlinie i Amsterdamie, obok postaci takich jak np: Ben Mono, Legowelt, Dj Patrisia, Skalpel, Richard Sen (Padded Cell), Carl Cox, James Ruskin, Alexander Robotnick, Donnell Knox, oraz wielu, wielu innych. Autorsko zrealizował live z udziałem laureatów Rawa Blues Werbińska&Pawlina. Wspólnie z artystami z Osterdam Records stworzył produkcję rekomendowaną przez samego Dave’a Clarka, która została wydana na świątecznym mixie legendarnego Fabric London.

Kurator wystawy Małgorzata Margarita Dąbrówka

Jagoda Kaszuba

Absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, ilustracją oraz mini instalacją. Uczestniczka wystaw zbiorowych i plenerów w kraju i zagranicą, oraz autorka kilkunastu wystaw indywidualnych.

Iwona Trzcińska. Ostrowianka, rocznik 1971. Absolwentka Wydziału Informatyki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi (grafika komputerowa) oraz Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w pracowni malarskiej dr hab. Anny Marii Kramm, prof. ASP. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i projektowaniem graficznym. Uczestniczy w plenerach artystycznych i wystawach zbiorowych, jest autorką kilku wystaw indywidualnych.
W 2017 roku nagrodzona Laurem Kultury.

Karolina Treska.
Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych Wydziału Pedagogiczno- Artystycznego w Kaliszu UAM
w Poznaniu. Jej zamiłowania przejawiają się w tradycyjnych technikach, takich jak: malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa i rzeźba. Na co dzień szczególnie zostaje kultywowane malarstwo. Uczestniczka wystaw zbiorowych i plenerów.

Magdalena Kuczma
„ Sztuka jest stałym usposobieniem intelektu praktycznego”( Jacques Maritain)
Innymi słowy, estetyka jest naturalną potrzebą logicznie myślącej istoty.
Urodziłam się w 1971 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu ukończyłam z wyróżnieniem w 1996 roku. Jestem wielokrotną uczestniczką wystaw polskich i zagranicznych, absolwentką berlińskiej szkoły wizażystów i stylistów, projektantką biżuterii, ubiorów, strojów sakralnych, fryzjerką. Zajmuję się pisaniem o sztuce i religii, obie te dziedziny łączy sacrum, które jest istotą mojej twórczości i życia przede wszystkim. Jestem miłośniczką świetnej literatury, inspirujących rozmów, po prostu…. spotkań, w końcu na nich polega nasze bycie tu i teraz.

Małgorzata Dąbrówka
Urodzona w Ostrowie Wielkopolskim.Od lat związana ze środowiskiem artystycznym w naszym mieście.Były pracownik galerii”Na dole” w Ostrowskim Centrum Kultury ,organizatorka wystaw w galerii Bar Clax w Hamburgu gdzie mieszkała przez 20 lat.Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.Od stycznia 2017 jest organizatorem i kuratorem wystaw w Klubie Stara przepompownia w Ostrowie Wieljopolskim.
Laureatka nagrody Filary Kultury jako osobowość roku 2018

Barbara Zabłocka.
Ostrowianka. Z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Studium Projektowania wnętrz we Wrocławiu. Malarka. Przez wiele lat plastyk Młodzieżowego Centrum Kultury i Ostrowskiego Centrum Kultury, obecnie specjalista ds. ekspozycyjnych Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Projektant, grafik komputerowy i scenograf, której prace znajdują się krajowych i zagranicznych kolekcjach prywatnych. Uczestniczka kilkunastu plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Autorka niezliczonych plakato-afiszy i materiałów promujących różnorodne projekty artystyczne, kultury, i biznesu, m.in. festiwale: „Jimiway”, „Wszystko jest poezją”, „Chanterelle” czy „Chopin w barwach jesieni”; tomiki poezji, katalogi do wystaw sztuki, etc. Wypracowała rozpoznawalny styl i koloryt swoich prac – obrazów, afiszy, scenografii, ilustracji i wydawnictw. Jej anioły, skrzaty, ptaki i abstrakcje opowiadają o emocjach, zadumie, radościach i smutkach. Nieustannie eksperymentuje z „tworzywem”, poszerza obszar swej twórczej aktywności o projektowanie graficzne, aranże wnętrz i ekspozycji, scenografię.