Wszystko

Prosto z Przepompowni
21 wrzesień 2016

Divines już w sobotę w Starej Przepompowni

Kolejna muzyczna propozycja na najbliższy weekend. Tym razem z pogranicza elektroniki i synthpopu. W sobotni wieczór na naszej scenie zagości duet Divines. Lulu Zubczyńska i Piotr Uaziuk na co dzień mieszkają w Warszawie, wydają w Osterdam Records, a ich kreatywność nie da się zamknąć w żadnym miejscu i przestrzeni. W Starej Przepompowni artyści zaprezentują materiał ze zbliżającej się wielkimi krokami debiutanckiej, długogrającej płyty Divines. Nie zabraknie także kawałków z ich wcześniejszych materiałów.

Wielu fachowców widzi w nich kolejne gwiazdy polskiej sceny muzyki miejskiej. Portal Fabryka Zespołów prorokuje im ścieżkę kariery podobną do tych, którymi podążały takie projekty jak Kamp! czy The Dumplings. I nie da się ukryć, że Divines to kolejny przykład na to, że rodzimy rynek muzyki elektronicznej ma niezwykle mocną reprezentację. W dodatku wszystko co robią – to ich autorski plan na siebie. Na przestrzeni trzech wydanych EPek widać ewolucję w brzmieniu zespołu, które ostatecznie ma być mieszanką klimatu lat 80-tych z nowoczesnym pazurem.

Jak sami o sobie mówią są połączeniem fanki przedwojennych musicali i znawcy warszawskich second handów. Lulu dodatkowo pisze teksty, a także czuwa nad klipami zespołu. Wystarczy sprawdzić teledysk do utworu „Pałace” by zrozumieć, że ta dwójka jeszcze nie raz wszystkich zaskoczy.

Podczas ostatniego występu w Ostrowie zasłużyli sobie na sporą sympatię publiczności, a po koncercie z pewnością zyskali nowych fanów. Divines można było spotkać także na najpopularniejszych polskich eventach muzycznych – Open’er Festival czy na Spring Break Festival. Grali również przed zespołem Crystal Fighters w ramach Warsaw Music Week. Ich występ znajdziecie również na popularnym kanale BalconyTV. Czy potrzeba więcej przykładów by pokazać, że warto być w sobotę razem z nami?

Początek imprezy w Klubie Stara Przepompownia w sobotę o godzinie 20:00.

Before i after party na imprezie poprowadzą Loverdozed oraz Eleminictromal (Osterdam Records).

Zapraszamy na parkiet oraz do naszego gitarowego baru.

Wstęp: 15zł