Wszystko

Prosto z Przepompowni
16 maj 2019

Filmowa Przepompownia

Odpalamy nowy projekt w Klubie Stara Przepompownia. Miejsce słynące z koncertów, imprez, wernisaży czy stand-upu – tym razem stanie się wyjątkową salą kinową. Proponujemy Wam, na niedzielę, Filmową Przepompownię – czyli seans filmu połączony tym razem z muzyką na żywo. Sceneria wyjątkowa i równie intrygująca projekcja. Tak właśnie zakończymy ten tydzień.

W naszym repertuarze na ten wieczór znajduje się film niemy pt. „Faust” z 1926 roku.

Friedrich Wilhelm Murnau kieruje się w swym filmie nie tyle dramatem Wolfganga Goethego, ile średniowieczną baśnią ludową: Faust [Gösta Ekman] zapisuje swą duszę Mefistofelesowi [Emil Jannings] i otrzymuje od niego z powrotem swą młodość. Po pobycie we Włoszech, gdzie w pełni korzystał z radości życia, Faust powraca do domu i zakochuje się w niewinnej Małgorzacie [Camilla Horn]. Przy pomocy jej ciotki-rafjurki [Yvette Guilbert] uwodzi dziewczynę. (opis za filmweb.com)

Czas trwania filmu: 1 godz 56 min

Dodatkowym smaczkiem niedzielnego spotkania będzie muzyka towarzysząca projekcji filmu. Zagrana dla Was na żywo przez duet Suna Path. Projekt ten tworzą Waldemar Marek oraz Mieczysław Płonka. Od 2013 roku, kiedy w Szkocji powołali do życia Suna Path, artyści tworzą muzykę będącą swoistym dopełnieniem filmów ery kina niemego. Podczas ich setów usłyszycie rytmy z pogranicza dub, minimal, ambient i wielu więcej.

Nie możecie przegapić tak wyjątkowego wieczoru.

Zapraszamy wspólnie ze Stowarzyszeniem Z Inicjatywą.

Niedziela,19. Maja 2019
Otwarcie klubu 20:00
Projekcja: 20:30
Bilety: 20 ZŁ

Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78

Rezerwacje Stolików on-line:
www.staraprzepompownia.pl
www.facebook.com/klubstaraprzepompownia