Wszystko

Prosto z Przepompowni
18 październik 2017

Jazz-hop w Starej Przepompowni

W piątek zapraszamy na kolejne koncertowe wydarzenie w Klubie Stara Przepompownia. Tym razem naszą scenę przejmie Hubert Tas & The Small Circle. Muzyka grana z serca, na żywo przez prawdziwych pasjonatów. Projekt zaprezentuje materiał ze swojej płyty pt. „ Mechanism”. Jeśli jesteście fanami dobrej muzyki, to nie może Was zabraknąć w najbliższy piątek w naszym klubie.

Liderem grupy jest Hubert Tas – poznański DJ, producent, nauczyciel muzyki, aktywista i organizator imprez muzycznych. Od wielu lat sprawnie porusza się na muzycznej scenie w stolicy Wielkopolski, a także w całym kraju. Tas na swoim koncie ma m.in. płytę we współpracy z Czarnym pt. „ Passion, Music, Hip-hop”. Już na tym projekcie dało wyczuć się szerokie horyzonty, które możecie odnaleźć w jego twórczości. Przyjemne i ciepłe brzmienie, a przede wszystkim tytułowa pasja – to one towarzyszą artyście od wielu lat na scenie.

W 2015 roku ukazał się album „Roots”, który jeszcze mocniej zaznaczył jazz-hopowe inspiracji Huberta Tasa. Na płycie mogliśmy znaleźć 12 utworów + bonusowy tribute upamiętniający Nujabesa. Płyta jest przepełniona ciepłym i klimatycznym brzmieniem. Po takiej produkcji nie może dziwić, że kolejnym krokiem w muzycznym podróży poznańskiego twórcy była współpraca z instrumentalistami na szerszą skalę. I tak właśnie narodził się projekt Hubert Tas & The Small Circle…

… Wśród muzyków, którzy kryją się pod nazwą The Small Circle znajdziemy: Jacka Pohla – trąbka, Michała Pijewskiego – saksofon barytonowy, Piotra Jaraszkiewicza – perkusja, Jerzego Fryderyka Wojciechowskiego – skrzypce, Mariannę Wojciechowską – skrzypce, Martynę Kowzan – altówka oraz Justynę Korpas-Czarniecką – wiolonczela. Całość wzbogaci na padach i gramofonach wspomniany już wcześniej Hubert Tas.

Płyta pt. „Mechanism”, to dziewięć instrumentalnych utworów łączących ze sobą klasyczne brzmienie żywych instrumentów, elektroniczne wstawki i DJskie umiejętności. W powstaniu albumu pomogły samplowane smaczki z winylowych płyt z całego świata. Muzyka, którą tworzy projekt Hubert Tas & The Small Circle, to mieszanka wybuchowa, która jednak potrafiła znaleźć harmonię i dać naprawdę kawał konkretnej muzyki. Album brzmi świetnie, a teraz będziecie mogli usłyszeć ten materiał na żywo!

Zapraszamy już w piątek od 21:00.

Bilety: 15 | 25 PLN

Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78

Rezerwacje Stolików
tel: 600 583 353

www.staraprzepompownia.pl
www.facebook.com/klubstaraprzepompownia