Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 18 / cze / 2020
Time : 19:00 - 23:30
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

4 Urodziny Klubu: Wernisaż prac architektów “MiastoWizja 2”

Stara Przepompownia

Kolejna wystawa pod hasłem MiastoWizje. Tym razem szczególna, bo poświęcona jednemu tematowi – projektowi Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie. Wszystkie prace powstały w ramach przetargu jaki został ogłoszony przez Ostrowskie Starostwo i są odpowiedzią na ten bardzo trudny temat – jak w niewielkiej przestrzeni w obszarze miasta zapewnić godne warunki życia osobom wymagającym szczególnej opieki, a jednocześnie zapewnić jak najlepsze warunki wykonywania trudnej pracy ich opiekunom. Przestrzeń taka powinna być jak najwyższej jakości i nie mamy tutaj na myśli luksusowych materiałów, a organizację przestrzeni zapewniającej jak najlepsze warunki do życia.
Dom opieki społecznej jest miastem w mieście, odizolowany musi zapewniać przestrzeń wypoczynku, pracy, przestrzeń wspólną i prywatną. Jak powiedział jeden z autorów – Dobra architektura nie rodzi konfliktów – to bardzo trudne gdy na niewielkiej przestrzeni musimy zgromadzić kilkadziesiąt osób dotkniętych problemami zdrowotnymi i osoby pełniące nad nimi opiekę – zachęcam do przyjrzenia się pracom i wybrania projektu który wg was zapewnia najlepsze warunki do życia.

Lista twórców: Andrzej Stachowski, Marek Nadachowski, Wiesław Motyl, Katarzyna Kabacińska, Marta Wojciechowska, Michał Gic, Andrzej Cempel, Filip Buszkiewicz, Agnieszka Kałmucka-Wojtecka, Jakub Wojtecki, Mariusz Szczuraszek, Agnieszka Wierzyk.

Kurator wystawy Małgorzata Margarita Dąbrówka

Projekt plakatu Barbara Zabłocka

Podczas koncertu będzie okazja do posłuchania recitalu. Na scenie wystąpi Marzena Matyla i Tomasz Ratajczak