Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 16 / lis / 2018
Time : 19:00 - 04:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
Zakończono

Bartas Szymoniak – “Alarm”

Stara Przepompownia

Bartas Szymoniak powraca do Klubu Stara Przepompownia!!

Bartas – to artysta nietuzinkowy – kreujący nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej! Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / laureat „IDOLA”/ frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015.) Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ), a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso. 01.03. 2017 r. nakładem S.P. Records ukazał się album pt. „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów.

Wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar ! Płyta obok „Powstania” Lao Che i „Jestem przestrzeń” Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody „Strażnika historii”.

Podczas koncertów, usłyszeć też można legendarny utwór “Kocham Wolność” Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty, którego premiera miała miejsce w 18 rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza. Utwór przez 13 tygodni znajdował się w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jest pierwszym polskim utworem nagranym jedynie za pomocą beatboxu i gitary, który znalazł się na tej legendarnej liście i dotarł tak wysoko.

5.10.2018 roku ukazała się także jubileuszowa płyta kultowego zespołu BIG CYC, z nowymi aranżacjami utworów grupy w wykonaniu znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wśród zaproszonych gości znalazł się również Bartas, wykonując utwór “Dziki kraj”.

Klub Stara Przepompownia: 16.11.2018
Otwarcie klubu: godz. 19:00
Koncert 4 Szmery: godz. 20:00
Koncert Bartas Szymoniak: godz. 22:30 (Artysta zaprezentuje program z płyty “Alarm”)