Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 23 / kw. / 2023
Time : 18:00 - 22:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
Zakończono

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet “On the road” LIVE

Stara Przepompownia
Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet
w ramach trasy: “On the road”
Zbiór najlepszych utworów LIVE Ptaszyna
23 Kwietnia 2023
Bilety: 90zł/120zł
Przedsprzedaż: https://biletserwis.pl/e/jan-ptaszyn-wroblewski-quartet/
W Przepompowni Kwartet pojawi się w ramach trasy promującej najnowszą płytę “On the road”. To zbiór najlepszych wykonań live zespołu na przestrzeni ponad 20 lat. Repertuar i materiał zostały specjalnie dobrane by podkreślić wizerunek kwartetu. Na koncercie zostanie zaprezentowany projekt uwzględniający także przyszłe nagrania, w tym układ tria, któremu kilka miesięcy temu udało się stworzyć własny, według wszelkich miar przebój “Eroll G”, którego publiczność wprost rząda na koncertach, a zaplanowana jest jego powszechna prezentacja w internecie.
Kwartet (Quartet) powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad, w tym do USA i mekki jazzmanów klubu „Birdland”. Reprezentuje muzykę opartą o najklasyczniejsze jazzowe tradycje, nie pomijając jednak bardziej współczesnych osiągnięć. Zespół stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To powoduje, że nie jest wyobcowany od swojej publiczności. Liderem formacji jest Jan Ptaszyn Wróblewski, jeden z najważniejszych i najbardziej zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista (tenorowy i barytonowy), kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, pedagog, konferansjer. Ostatnie płyty nagrane w kwartecie to „Real Jazz” (2005), „Supercalifragilistic” (2007) – obie wydane przez BCD Records – oraz “On the road vol. 1” (2022) wydana przez Fortune.
Zespół ma kilka swoich oblicz i składów, opartych głównie na różnych basistach. Przez niemal 18 lat etatowym kontrabasistą był Jacek Meira Niedziela. Zastąpił go po tym czasie Andrzej Święs, do dziś będący, jeśli tak można powiedzieć, basistą numer 1 w składzie. Zamiast niego pojawiają się również Sławomir Kurkiewicz i Michał Kapczuk. W 2018 roku kwartet ujawnił swoją elektryczną twarz, kiedy do zespołu dołączył z gitarą basową Antoni Dębski. Skład ten zwany potocznie krakowskim, a nieoficjalnie w mediach społecznościowych Electric Bop Quartet, pojawia się od czasu do czasu na koncertach na południu kraju.
KWARTET Ptaszyna Wróblewskiego:
Jan Ptaszyn Wróblewski – tenor sax,
Wojciech Niedziela – piano,
Andrzej Święs – bass,
Marcin Jahr – drums.
Otwarcie klubu: 18:00
Start koncertu: 19:00
Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78
Rezerwacje Stolików:
online na www.staraprzepompownia.pl lub tel. ☎ 600 583 353