Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 11 / lut / 2018
Time : 20:00 - 01:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
Zakończono

Krzemiński Reunion Project

Stara Przepompownia

Krzemiński Reunion Project
zainicjowany przez trębacza Piotra Krzemińskiego, to wynik “muzycznego spotkania po latach” grupy znakomitych i doświadczonych muzyków, którzy od dłuższego czasu z powodzeniem istnieją na scenie jazzowej; którzy wychowywali się i swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w tym samym i bliskich sobie miastach, ale których indywidualne drogi zaprowadziły przez lata w najróżniejsze zakątki Polski i świata.

Przez wiele lat zdobywali doświadczenie grając ze świetnymi i znanymi muzykami jazzowymi – z Polski i nie tylko – którzy zapraszali ich do współpracy. Niektórzy założyli również własne zespoły.

Okazało się, że energia i potencjał tej grupy są tak duże, że Reunion Project przestał być jednorazowym projektem a stał się regularnym zespołem grającym koncerty i przygotowującym się do wydania płyty.

Kwintet wykonuje głownie kompozycje Piotra Krzemińskiego, którego muzyka inspirowana jest nowoczesnym podejściem do jazzu, podróżami po świecie oraz starym dobrym “mainstreamowym” jazzowym brzmieniem.

Indywidualność każdego z muzyków, a jednocześnie wzajemne zrozumienie oraz świetna muzykalność, nadają kompozycjom jeszcze ciekawszego charakteru.

To opowieść o inspiracjach i doświadczeniach zebranych przez lata, dużo radości płynącej ze wspólnego grania oraz duża dawka dobrego jazzu.

Piotr Krzemiński – trąbka, flugelhorn
Michał Borowski – saksofon tenorowy
Dariusz Petera – piano
Andrzej Zielak – kontrabas
Karol Domański – perkusja

www.PiotrKrzeminski.com