Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 8 / wrz / 2022
Time : 19:00 - 23:30
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

Moda alternatywna Anushka & Betushka – w obiektywie Rafała Krówki – wernisaż wystawy

Stara Przepompownia
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Rafała Krówki, który zaprezentuje sesje związane z modą alternatywną autorstwa wspaniałych artystek z Anushka & Betushka.
W marcu 2020 roku Beata Chajnowska wraz z Anną Musiałowicz jako duet “Anushka&Betushka” zaczęły malować na sukniach.
Anushka&Betushka inspirują się naturą, pradawnymi wierzeniami różnych kultur, kosmosem, magią i kobiecymi bóstwami. W czasach, gdy dbanie o środowisko staje się koniecznością, a nie wyborem, starają się to, co innym stało się niepotrzebne, wykorzystać ponownie. Nadają nowe życie odzieży. Pragną zainspirować innych do kreatywnego przerabiania swoich ubrań. Do zaczarowywania pędzlem starych rzeczy i czerpania radości z tego, co można w ten sposób stworzyć.
Wystawy:
– grudzień 2020 r. – marzec 2021 r. – Międzynarodowy Przegląd Sztuki Alternatywy 33 – Galeria 33 w Ostrowie Wlkp. (wystawa zbiorowa)
– lipiec 2021 r. – wrzesień 2021 r. – Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu (wystawa indywidualna).
– Sierpień 2021 r. – Przygodzickie Biennale Sztuki „Retrospektywa” (wystawa zbiorowa)
– Wrzesień 2021 r. – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie – (pokaz mody i wystawa indywidualna)
Rafał Krówka – fotograf z zamiłowania. Do pasji wrócił, po dłuższej przerwie, na początku 2021 roku. Najbardziej odnajduje się w sesjach kobiecych. W swoich pracach stara się wydobywać wyjątkowość modelek, przedstawiając je w świetle, w jakim się dotąd nie widziały. Profesjonalizm i relacja opierająca się na zaufaniu pozwalają Rafałowi na realizację odważnych i niecodziennych stylizacji oraz podejmowanie nowych fotograficznych wyzwań.
Krówka interesuje się japońską sztuką shibari, której elementy wykorzystuje podczas sesji.
Z Anushką & Betushką poznał się przy okazji warsztatów fotograficznych, na których Betushka była jedną z modelek. Od tamtego czasu Rafała oraz A&B łączą odmienne pasje, pozwalające odnajdywać wspólny język w projektach dotyczących przedstawienia mody alternatywnej na fotografiach.
Kurator wystawy: Małgorzata Margarita Dąbrówka
Projekt plakatu: Barbara Zabłocka