Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 26 / cze / 2016
Time : 20:00 - 01:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

OTWARCIE – LABORATORIUM – NIEDZIELA

Stara Przepompownia

NIEDZIELA 26 CZERWCA – JAZZ

-LABORATORIUM (LIVE BAND)

Formacja została założona w Krakowie w 1970 roku. Pierwszy skład zespołu tworzyli: Janusz Grzywacz (fortepian), Marek Stryszowski (fagot, śpiew), Wacław Łoziński (flet), Edmund Mąciwoda (gitara basowa, zastąpiony przez Macieja Górskiego) i Mieczysław Górka (perkusja).

Zespół zadebiutował w 1971 roku na festiwalu muzycznym Gitariada ’71.

W listopadzie 2006 roku, po niemal 20 latach przerwy, zespół z powodzeniem wystąpił na 51. Krakowskich Zaduszkach Jazzowych (nieoficjalnie koncertował już wcześniej podczas różnych okolicznościowych okazji). W skład grupy wchodzili: Grzywacz, Stryszowski i Ścierański. Nowymi członkami zespołu zostali gitarzysta Marek Raduli i perkusista Grzegorz Grzyb.

Kolejne koncerty Laboratorium dało podczas United Europe Jazz Festiwal w Zakopanem w Trzebini, Zielonej Górze oraz Krakowie, Zakopanem i Chicago a także podczas 52. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Komeda Jazz Festival w Słupsku oraz 34. Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (2007).

W 2008 zespół zaprezentował się podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej, imprezy Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie, Kieleckiej Wiosny Jazzowej oraz wielu klubach w Polsce. Kolejne występy to m.in. Fama w Świnoujściu, Jazz Od Nowa Festival w Toruniu, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, 54. i 55. Krakowskie Zaduszki Jazzowe (koncert jubileuszowy 40 lat Laborki), Jazz Jamboree, 12. Explorers Festival w Łodzi oraz koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany przez Program III.

Laboratorium występuje w składzie:

Janusz Grzywacz – leader, instrumenty klawiszowe

Marek Stryszowski – saksofony, wokal

Krzysztof Ścierański – gitara basowa

Grzegorz Grzyb – perkusja

Marek Raduli – gitara