Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 14 / paź / 2016
Time : 20:00 - 04:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
Zakończono

Pink Freud plays Autechre / Pendofsky

Stara Przepompownia

Pink Freud plays Autechre & Pendofsky
14.10.2016 | piątek
Klub Stara Przepompownia
Otwarcie godz. 20:00
Start koncertu godz. 22:00

——————————–

LINE-UP:

20:00 Otwarcie klubu

21:00 Pendofsky

22:30 Pink Freud

24:00 Jam Session

——————————–

Zespół Pink Freud po raz kolejny zaskakuje! Po bardzo udanym albumie “Horse and Power” przypomina o swoich fascynacjach elektroniką nadając jej innego – instrumentalnego, a przede wszystkim ludzkiego, wymiaru. Na swoim najnowszym albumie, reinterpretuje muzykę legendarnego duetu –Autechre (æ).

Jesienna trasa Pink Freud Plays Autechre promuję koncertowy album wydany na CD oraz reedycję winyla. Podobnie jak fani, krytyka rozpłynęła się w zachwytach. Agnieszka Szydłowska z Trójka – Program 3 Polskiego Radia powiedziała:
„Koniecznie trzeba zobaczyć wykonanie tej płyty na żywo, bo wtedy dopiero stoimy twarzą w twarz z ludźmi przekraczającymi swoje możliwości”.

Jak mówi Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Piękno futurystycznych brzmień manchesterskiego duetu, oraz ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka. Zespół podsumowuje: „Po tylu latach pracy nad tą muzyką mamy poczucie że, to cześć nas samych. Ludzki element, nasze połączenie, sposób grania, improwizacja a czasem także przypadek stanowią o sile i autentyczności tego projektu. Dlatego taki pomysł. Nie studio tylko klub. Z ludźmi i dla nich. Od początku do końca”.

Pink Freud to polski zespół jazzowy, który wraz z jego liderem Wojtkiem Mazolewskim: Adam Milwiw-Baron – trąbka, Rafał Klimczuk – perkusja, Karol Gola – saksofon.

Tego koncertu nie możesz przegapić!

Na scenie pojawi się także Pendofsky !

Zespół Pendofsky, który został nagrodzony nagrodą Mateusza Trójki w 2015 roku w kategorii – debiut jazzowy wspaniale rozpoczyna swoja drogę na jazz’owych szlakach. Pendofsky jako pierwszy zdecydował się nagrać album na starych zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. Paradoksalnie dzięki temu płyta brzmi świeżo i bardzo interesująco, co doceniła krytyka i fani. Specjalnym gościem występującym na płycie jest Rey Ceballo, który grał na instrumentach klawiszowych w słynnym kubańskim zespole Buena Vista Social Club.

Liderem projektu jest basista, Marcin Pendowski, nominowany dwukrotnie do nagrody Fryderyki ( z zespołem Artrosis, wyd. MM Productions), współkompozytor pierwszej produkcji dla Discovery Channel, muzyki do filmu „ Solidarność. Początek Rewolucji”. Artysta współpracował i z wieloma artystami sceny jazzowej: Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.
Obecnie poza autorskim projektem Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym dostał Złotą i Platynową płytę za album „Mamut”. Wieloletni współtwórca magazynu Basista, gdzie prowadzi warsztaty basowe, testy starych instrumentów i wywiady z muzykami.

Płytę Pendofsky można posłuchać na Spotify, I Tunsie oraz na :
www.pendofsky.bandcamp.com
Teledysk z utworem Antyfryta, special guest: Rey Ceballo z Buena Vista Social Club
https://www.youtube.com/watch?v=0fGsaUUHt40
Teledysk singla Pendox:
https://www.youtube.com/watch?v=bNQo3Rj9LfY
Koncert live:
https://www.youtube.com/watch?v=TJ5zi3A3qW8
https://www.youtube.com/watch?v=LDdsP-n88Lk

14 Października 2016
Start: 20:00
Bilety: 35/45ZŁ | VIP 45/55ZŁ

Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78

Rezerwacje Stolików
tel: 600 583 353

www.staraprzepompownia.pl
www.facebook.com/klubstaraprzepompownia