Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 8 / gru / 2022
Time : 19:00 - 23:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

ŚWIATŁOŚĆ – wernisaż wystawy malarstwa

Stara Przepompownia
Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa pięciu wyjątkowych artystek.
Barbara Zabłocka.
Ostrowianka. Z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Studium Projektowania wnętrz we Wrocławiu. Malarka. Przez wiele lat plastyk Młodzieżowego Centrum Kultury i Ostrowskiego Centrum Kultury, obecnie specjalista ds. ekspozycyjnych Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Projektant, grafik komputerowy i scenograf, której prace znajdują się krajowych i zagranicznych kolekcjach prywatnych. Uczestniczka kilkunastu plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Autorka niezliczonych plakato-afiszy i materiałów promujących różnorodne projekty artystyczne, kultury, i biznesu, m.in. festiwale: „Jimiway”, „Wszystko jest poezją”, „Chanterelle” czy „Chopin w barwach jesieni”; tomiki poezji, katalogi do wystaw sztuki, etc. Wypracowała rozpoznawalny styl i koloryt swoich prac – obrazów, afiszy, scenografii, ilustracji i wydawnictw. Jej anioły, skrzaty, ptaki i abstrakcje opowiadają o emocjach, zadumie, radościach i smutkach. Nieustannie eksperymentuje z „tworzywem”, poszerza obszar swej twórczej aktywności o projektowanie graficzne, aranże wnętrz i ekspozycji, scenografię.
dr Magda Kuczma
Psychofizyczność jako niezbywalny charyzmat człowieczeństwa sprawia, że jak bardzo świat nadmiaru informacji nie zheblowałby naszej wrażliwości i tak zostaniemy strukturą dwujedni, być może w zachwianych proporcjach, ale z nieustanną szansą na powrót do symetrii.
Misterium malarskie na tajemnicy współzależności Ducha z Ciałem właśnie się zasadza. Temu poświęcam swoje malarstwo i prace teoretyczne. Zwroty akcji w twórczości są dla mnie ilustracją niepokoju poszukiwań rozstrzygnięć formalnych, bez których nie ma rozwoju, a jedynie stagnacja i trwanie w ugruntowanej strefie komfortu.
Bliskie są mi życiowe rytmy, celebra drobiazgów, ożywcze repetycje, kiedy coś prostego do imentu przychodzi do nas wytłuszczonymi cytatami. Wciąż poszukuję, oczekuję i dziękczynię za tą błogą okoliczność, że jestem, mogę się zachwycać, wzruszać i nieustannie dziwić.
Grażyna Tomaszewska Trusz
Wędrując ścieżkami natury, odczuwam nieustający jej dotyk. Nie tylko drgające światło, przenikające się barwy, biele, szarości, zmienne w swym natężeniu czernie, ale również dźwięki i zapachy, które wzajemnie uzupełniają się, na mgnienie, stają się jednością. Zatrzymuję te chwile w kadrze.
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu i Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Fotografuję, rysuję, tworzę biżuterię artystyczną i tkaninę.
Małgorzata Dąbrówka
Od lat eksperymentuje. Miesza ze sobą pigmenty,spoiwa i inne odczynniki chemiczne w sposób charakterystyczny dla siebie. Z zastosowaniem różnych narzędzi malarskich tworzy obrazy na płótnie i papierze.
Malarka zachęca do samodzielnej i dowolnej interpretacji jej prac twierdząc że obraz również dla niej pozostaje tajemnicą.
Małgorzata Margarita Dąbrówka brała udział w zajęciach Studium Sztuk Wizualnych w Poznaniu i warsztatach plastycznych Ostrowskiego Centrum Kultury, były pracownik tamtejszej galerii „Na dole”
Przez 20 lat mieszkała w Hamburgu gdzie zajmowała się również promowaniem sztuki organizując wystawy
I wernisaże w barze „ Clax”
Od 2017 roku po powrocie do Polski mieszka i pracuje w Ostrowie Wlkp swoim mieście rodzinnym.Jest kuratorem wystaw w Klubie Stara Przepompownia oraz organizuje tam Kiermasze sztuki rzeczy unikatowych.
W 2018 i 2021
Otrzymała tytuł Osobowość Ostrowskiej Kultury a w 2919 Laura Kultury.
Uczestniczka wieku wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Ilona Dobiszewska
Tworzy prace techniką mieszaną z użyciem rapitografu. Esperymentuje również z kolażem oraz grafiką komputerową. Współpracowała z wydawnictwem Requiem Records. Jest autorką okładek do płyt Pawła Mykietyna oraz Nemezis. Zaprojektowała okładki tomików wierszy ostrowskiej poetki Anny Milewskiej: “Rozkwitania ” oraz “Próba mikrofonu”. Współpracowała z Marką Lucreative, która tworzy unikatową biżuterię z motywami Jej prac. Z zamiłowania muzyk i animator zajęć plastycznych w pracowni: “Dzika Śliwka”.
Kurator wystawy: Małgorzata Margarita Dąbrówka
Projekt plakatu: Barbara Zabłocka