Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 9 / lut / 2017
Time : 20:00 - 01:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
15ZŁ

VNM & DJ Hubson / Prosto Party

Stara Przepompownia

Klub Stara Przepompownia i RapMadeMeDoIt zapraszają 9 lutego na imprezę PROSTO z udziałem m.in. VNM & DJ Hubson

VNM – pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie. Jako pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju, nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007). Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape”. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V” – kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową Prosto Label. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukazał się 17.01.2011 r. Od tego momentu z każdym kolejnym rokiem VNM ugruntowywał swoją pozycję w ścisłej czołówce mainstreamu – zarówno debiut jak i 3 kolejne płyty rapera w oficjalnym obiegu (debiutujące na OLISie kolejno na 5, 7, 3 i 2 miejscu) sprawiły, że do dziś zagrał z nimi około 250 koncertów nie tylko w całej Polsce, ale również w Anglii, Szkocji, Holandii, Bułgarii, Czechach, we Włoszech, a nawet w Islandii. Współpracował z większością raperów na polskiej scenie oraz z całą czołówką polskich producentów. Pod koniec 2015 roku wraz z dwoma przyjaciółmi z Elbląga założył label De Nekst Best oraz był producentem wykonawczym De Nekst Best Mixtape – pierwszego, świetnie przyjętego wydawnictwa labelu, który połączył 3 pokolenia polskiego rapu w najlepszym wydaniu.
Styl VNM-a to przeróżne, w miarę przystępne treści zamknięte w skomplikowanych schematach rymów rozsianych po wersach nieustannie zmieniającym się flow, którego kontrolę opanował do perfekcji. Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, m.in. J.Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas, Papoose, Big Sean.

DJ Hubson – reprezentant wytwórni Alkopoligamia. Wychowany na warszawskim Żeraniu, uczeń i kontynuator _„dziedzictwa” legendarnego Dj’a 600V. Od 2003 roku rozkręcał hiphopowe imprezy na terenie całego kraju, za każdym razem idealnie wyczuwając energię zebranych na parkiecie ludzi. Rezydował w takich warszawskich klubach jak The Fresh czy Harlem. Przez 8 lat był koncertowym towarzyszem g-funkowego zespołu 2cztery7 i rapera Tego Typa Mesa, z którymi zwiedził całą Polskę oraz dwukrotnie zaliczył występ na największym branżowym festiwalu w Europie – Hip-Hop Kempie,a także Coke Live Festival. W 2010 roku _towarzyszył Mesowi w trasie koncertowej w UK promując płytę „Zamach na przeciętność”, występował także w Grecji, Bułgarii czy Szwecji.

Na jednej scenie występował z takimi artystami jak: Afromental, Chada, Eldo, Emil Blef, Fu, Kaen,Kuba Knap, Lj Karwel, Małolat, Młody M, Numer Raz, Onar, PIH, Pezet, Prys, Raca, Te-Tris, VNM, Wdowa, _Zaginiony czy Zetenwupe. W jego imprezowych setach można znaleźć takie gatunki jak: R&B, rap, g-funk, funk czy ghetto funk. Swoimi setami Hubson wspierał scenicznie takie osobistości jak: Wu Tang Clan, De La Soul, Devin The Dude, Dam Funk, Jeru The Damaja czy Rob Swift. Dwukrotnie w 2011 i 2012 był głównym DJ’em podczas trwającego dwa dni Orange Warsaw Festival, w którym uczestniczyli artyści: _Jamiroquai, Skunk Anansie, Moby, Lauryn Hill, The Prodigy, Linkin Park, Garbage czy Plan B.
Zagrał na wielu imprezach specjalnych takich, jak: Afterparty po koncertach Wu Tang Clan czy 50 Cent’a, Step Up 2 Hip-Hop New Style Dance Battle przygotowanej wspólnie z wytwórnią filmową Monolith, Record Store Day 2012-13, czy wszystkich edycjach imprez Alkopoligamii. Jest aktywnym promotorem w wielu warszawskich klubach, gdzie organizuje różnego rodzaju imprezy tematyczne zamykające się w ramach szeroko określanego – Urban Music. Do kanonu warszawskiego kalendarza imprezowego przeszły już jego imprezy urodzinowe, na które zaprasza czołówkę polskiej rap sceny.

9 Luty 2017
START: 20:00
Bilety : 15 PLN

Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78

Rezerwacje Stolików
tel: 600 583 353
www.staraprzepompownia.pl
www.facebook.com/klubstaraprzepompownia