Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 5 / wrz / 2019
Time : 20:00 - 23:30
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

Wernisaż wystawy fotograficznej „Męskim okiem”

Stara Przepompownia

Wernisaż wystawy fotograficznej pt.: „Męskim okiem”, Cezarego Janiszewskiego, Janusza Jurka, Wojciecha Kempy i Michała Trusza.

Zaprezentujemy cztery mocne męskie spojrzenia przez obiektyw na otaczający nas świat. Wernisaż odbędzie się 5 września 2019 roku, a wystawę będzie można oglądać przez miesiąc w Klubie Stara Przepompownia w Ostrowie Wielkopolskim.
Kurator wystawy: Małgorzata Margarita Dąbrówka
Projekt plakatu: Janusz Jurek

Cezary Janiszewski – Ostrowianin; z zawodu historyk, z wyboru galerzysta, a z zamiłowania foto(i)grafik, badmintonista i turysta.

Janusz Jurek to znany polski grafik i ilustrator. Janusz zajmuje się wykonywaniem ilustracji, które można zakwalifikować do nurtu generative art, polegającego na tworzeniu grafik za pomocą kodu programu. Opracowana przez niego technika bazuje na wykorzystaniu nowych technologii oraz programowania proceduralnego. W odróżnieniu od wiodącego komputerowego nurtu sztuk generatywnych, zawiera w sobie spore elementy klasycznego rysunku. Jest laureatem wielu nagród tak lokalnych jak i międzynarodowych. Wśród nich najważniejsza to pierwsze miejsce w kategorii grafiki 3D dla dzieł sztuki Papilarnie część I na Judgment Day Awards 2015 podczas Niezależnego Festiwalu Kreatywnej Komunikacji w Chorwacji, a także Brązowa nagroda i wyróżnienie na International Design Awards 2017 w Los Angeles. Wiele ilustracji znalazło się na okładkach książek i magazynów oraz zostały opublikowane m.in. w drugiej części albumu „The Magic of Lines: Line Illustration by Global Artists”, berlińskim Bright Diaries, nowojorskim Dekit, tokijskim Nuz-magazine oraz Axis, amerykańskim SPIRIT czy niemieckim Briggite, itd. Eksperymenty z linią, które mocno cechują prace Janusza zdobyły uznanie środowisk branżowych. Grafiki były wyróżniane na wielu międzynarodowych portalach związanych ze sztuką oraz profesjonalnych serwisach graficznych, w tym Adobe, Art People Gallery, Behance, Digital Art, Collosal, Celeste. Jego grafiki oficjalnie promowały Ceremonię The Games Awards 2016 w Los Angeles oraz znalazły się na ekranie startowym programu Adobe InDesign, oraz na obecnej wersji programu Adobe Photoshop.

Wojciech Kempa urodzony w 1972 roku. Ostrowianin, absolwent szkół nie artystycznych… Miłośnik tego co oko może zobaczyć a wyobraźnia przetworzyć, uczestnik kilku wystaw zbiorowych.

Michał Trusz ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie wydział Grafiki za specjalizacją plakat oraz Fachhohschule w Trewirze wydział Projektowania Komunikacyjnego. Jest laureatem nagrody GrandFront 2009 za okładkę gazety Polska the Times i GrandFront 2015 za okładki Informatora Gminy Ostrów Wielkopolski Znak miasta Ostrowa Wielkopolskiego został doceniony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, gdzie był prezentowany podczas wystawy Dobry Wzór 2016. Prezentował swoje prace na wystawach w Polsce i za granicą.

Oprawa muzyczna McCarpney