Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 2 / mar / 2023
Time : 19:00 - 23:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

Wernisaż wystawy kolaży “KOBIECY KOLORYT” – Katarzyna Kaczmarek

Stara Przepompownia
Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż kolaży w Starej Przepompowni.
Autorką prezentowanych prac jest Katarzyna Kaczmarek urodzona w 1979 roku we Wrocławiu.
Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej Marii Ewy Dziewulskiej w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego we Wrocławiu. Obecnie mieszka w Kaliszu.
Artystka o sobie.
Kolaż skradł moje serce. Pozwolił połączyć zainteresowanie charakteryzacją, malarstwem i sztuką. Tworzenie prac metodą, która pozwala mi łączyć ze sobą wiele materiałów i technik artystycznych, daje nieograniczone możliwości. Większość moich prac powstaje z fragmentów archiwalnych numerów czasopism Harper’s Bazaar, Vogue, K MAG. Dla mnie to kopalnia inspiracji i podróż przez historię mody, koloru i zmieniających się kanonów piękna. Tysiące wyciętych elementów zaczyna przeplatać się ze sobą i tworzyć wstępną kompozycję, która zmienia się w długim procesie tworzenia. Niektóre prace powstają tygodniami, gdyż brakuje mi jednego znaczącego kawałka papieru. Dopisywanie własnej historii do istniejących elementów przy użyciu farb akrylowych, kredek, ciekawych materiałów…to coś co lubię najbardziej. Kobiety na moich pracach postrzegam jako wojowniczki, kobiety nie z tego świata, silne, barwne, waleczne, niezależne, ale zarazem piękne, wrażliwe i niepowtarzalne. Każda z nich ma swoją własną historię, którą odbiorca może dopisać sobie sam.
Wystawie będzie towarzyszyć spotkanie z Sylwią Włodarską – Gabinet Kosmetologii – Trychologii Holistycznej
oraz Mariolą Orłowską – Studio Figura.
Będzie to dobra okazja do porozmawiania o tym jak dobrze zadbać o siebie w dobie coraz większego pędu życia oraz o specjalistycznych kosmetykach dla osób onkologicznych.
Kurator wystawy: Małgorzata Margarita Dąbrówka
Projekt plakatu: Wojciech Sperling, Małgorzata Margarita Dąbrówka