Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Data : 16 / Lis / 2017
Czas : 20:00 - 01:00
Adres : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
20ZŁ

Koncert Bartas Szymoniak

Stara Przepompownia

16 listopada w klubie Stara Przepompownia pojawi się Bartas Szymoniak! Zapraszamy na koncert w ramach trasy promującej płytę „Alarm”

BARTAS SZYMONIAK

Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów / laureat „IDOLA”/absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach / frontman grupy „Sztywny Pal Azji” (2008-2015) // Marek Sierocki powiedziął o nim: ” Ty tworzysz nowy gatunek muzyki „, podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go „człowiekiem orkiestrą”.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstaja kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał album pt. „Alarm” , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. „Alarm” w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego ,schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar ! Płyta obok „Powstania” Lao Che zaliczana jest do najważniejszych w tej tematyce. Zapowiedzią są tytułowy „Alarm”, „Portret” oraz „Wiatr”. Podczas koncertu prezentowane są wszystkie utwory z płyty i są prawdziwą gratką dla osób ceniących polską poezję i nowatorstwo w sztuce.

Marek Sierocki o „Alarmie” : „Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo” //

ZAPRASZAMY!