Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 18 / cze / 2023
Time : 19:00 - 23:00
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
Zakończono

Piotr Schmidt Quintet – Komeda Unknown 1967

Stara Przepompownia
Zapraszamy na znakomity koncert wspaniałego quintet’u !
Piotr Schmidt Quintet – Komeda Unknown 1967
18 Czerwca 2023 / godz. 19:00
Bilety: 60/70/80zł
Przedsprzedaż: https://biletserwis.pl/e/piotr-schmidt-quintet-komeda-unknown-1967/
Skład:
Piotr Schmidt – trąbka
Jakub Mizeracki – gitary
Bartosz Pieszka – wibrafon
Andrzej Święs – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja
Opis:
Piotr Schmidt od 2010 roku uważany jest przez czytelników Jazz Forum za jednego z kilku najlepszych trębaczy jazzowych w Polsce. Ma na koncie 15 autorskich płyt. W 2011 roku Schmidt podjął się opracowania odnalezionych rękopisów Krzysztofa Komedy z 1967 roku i zaaranżowania muzyki. “Wszyscy muzycy wręcz niewiarygodnie wyczuli ducha muzyki Komedy. Po ponad pół wieku, publiczność może podziwiać drugą, nieznaną część legendarnego projektu Krzysztofa Komedy “Moja słodka europejska ojczyzna”
(…) Ta muzyka to wszystko, czego może oczekiwać każdy fan Komedy (a więc i każdy fan polskiego jazzu), pełna błyskotliwych linii melodycznych, liryzmu i melancholii, które są uosobieniem polskiego jazzu, duża nuta napięcia i tajemniczości, która charakteryzuje kompozycje Komedy i znakomite wykonawstwo jednych z najlepszych polskich, europejskich i amerykańskich muzyków.
(…) Album zawiera wszystko co potrzebne by stać się natychmiastowym klasykiem, co oczywiście nie dziwi.
(…) Ogólnie rzecz biorąc, jest to monumentalny kawałek historii jazzu, wielkie odkrycie i wspaniała okazja do odkrycia kolejnego elementu geniuszu Komedy. Wszystkim zaangażowanym w ten projekt należą się szczere podziękowania: wybitni muzycy, archiwista/detektyw, ludzie, którzy znakomicie nagrali muzykę itd. Każdy prawdziwy entuzjasta jazzu na tej planecie powinien posłuchać tego albumu, ponieważ niesłyszenie go to wielka pustka w umiejętności rozumienia europejskiej estetyki muzycznej.
-Prof. Adam Baruch, The Soundtrack Of My Life
Powstał niezwykły spektakl muzyczny, w którym po wielu latach zabrzmiały dźwiękowe myśli Komedy. (…) Zarówno zaproszeni zagraniczni goście, jak i polscy muzycy doskonale odnaleźli się w tym materiale budując na jego fundamencie własną, barwną i wielowymiarową, nasyconą emocjami muzykę.
-Marek Romański, Jazz Forum
Młody artysta porwał publiczność, a brzmienie jego trąbki okazało się absolutnie niepowtarzalne. (…) Piotr Schmidt jest artystą niezwykłym i najciekawszym trębaczem młodego pokolenia. Jego flagowy album „Tribute to Tomasz Stańko” lokuje go w gronie najważniejszych pretendentów spuścizny legendarnego trębacza. Ale także otworzył drogę do „złotej kolekcji” polskiego jazzu i prestiżowych estrad.
-Dionizy Piątkowski, Era Jazzu
Piotr Schmidt to trębacz jazzowy, a zarazem kompozytor, aranżer o wyjątkowej smykałce do reinterpretowania, muzyk z bardzo otwartą głową pełną niezwykłych pomysłów, dźwiękowy erudyta a zarazem bardzo pokornie odnoszący się do muzycznej tradycji polskiej i światowej muzyki jazzowej.
-Adam Dobrzyński, Radiowa Jedynka, Polsat.
Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78
Rezerwacje Stolików:
Rezerwacje online na www.staraprzepompownia.pl lub tel. ☎ 600 583 353