Wydarzenie

Przyjdź i zobacz!
Date : 6 / sie / 2020
Time : 19:00 - 23:30
Address : ul. Raszkowska 78, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel : 600583353
FREE

Wystawa prac Magdaleny Szczuraszek “Technika mieszana”

Stara Przepompownia

Magdalena Ida Szczuraszek przyszła na ten piękny świat gorącym lipcem 1993 roku we Wrocławskim szpitalu przy ul. I- go maja. Od narodzin wzięła sobie ten fakt do serca i najpewniej dlatego wyrosła z niej młoda „kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi”.

Szkołę podstawową nr1 i III LO ukończyła w Ostrowie Wlkp. Potem powróciła do Wrocławia, by poszerzać swą wiedzę.
Tam ukończyła Technikum Weterynaryjne, studiowała Zootechnikę by zostać panią inżynier, ale tego nie dość. Została również magistrem pedagogiki w specjalności pedagogiczno-psychologicznej.
Kolejne jej studia, podyplomowe to grafika komputerowa.

Z miłości do „braci mniejszych” nieobce jej jest ratowanie zarówno psów i kotów, jak również tych dzikich, jak lisy, norki, czy ostatnio kuna. Jedną z jej pasji są konie, toteż została, – Górskim Przodownikiem Turystyki Konnej, czyli stała się, czynnym z resztą, instruktorem jazdy konnej w stylu „Western”. Ma na swoim koncie medale w zawodach westernowych.
Instruktorat jazdy konnej w stylu klasycznym jest również w posiadaniu Mańki.
Jest ona również hipoterapeutą z egzaminem państwowym.

Można ją czasem obejrzeć w telewizji, gdyż dla frajdy grywa w serialach. Zdarza jej się również pisać wiersze…

W chwili obecnej, zawodowo, zajmuje się projektowaniem wzorów na tkaniny (jej prace zdobią dziecięce mebelki na całym świecie!)
Prowadzi również restaurację Bombardini, będąc jej współwłaścicielką.
Poza tym wszystkim Mańka kończy pierwszy rok studiów magisterskich UAM Poznań, oddział Kalisz, na wydziale artystycznym o kierunku plastycznym, czyli w przyszłym roku do jej „kolekcji” dojdzie tytuł magistra sztuki.
Nie da się ukryć, iż w genach ma miłość do tworzenia pięknych przedmiotów, to i maluje, rysuje, rzeźbi, tka, majsterkuje, ale ma również swoje techniki, które są niepowtarzalne.
Podsumowując wydawać się może, że Magdalena nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania i najpewniej niejeden raz nas jeszcze czymś zaskoczy.

Kurator wystawy: Małgorzata Dąbrówka
Projekt plakatu: Barbara Zabłocka