Wszystko

Prosto z Przepompowni
12 październik 2016

Stara Przepompownia zaprasza na Pink Freud Plays Autechre w najbliższy piątek

Już w najbliższy piątek na scenie Klubu Stara Przepompownia kolejne niesamowite wydarzenie koncertowe… Lubimy łączyć oraz mieszać style i pokazywać Wam, że czasem to co na pozór wydaje się sobie odległe może świetnie współgrać. Dlatego też tym razem postanowiliśmy zaprosić zespół niezwykły. Grają jazz ale tym razem zinterpretują w swój szalony sposób materiał duetu grającego elektronikę. Panie i Panowie przed Państwem Pink Freud Plays Autechre.

Pink Freud to polska jazzowa grupa założona w 1998 roku. Do tej pory wydali sześć studyjnych albumów, a ponad to dwie płyty koncertowe. Liderem tej jazzowej formacji jest basista Wojtek Mazolewski. Na trąbce w zespole gra Adam Milwiw-Baron, na perkusji Rafał Klimczuk z kolei saksofon barytonowy to instrument, którym włada Karol Gola. Zespół Pink Freud stylistycznie wykracza poza typowe jazzowe kanony. Grają nowocześnie i nie boją się eksperymentów. To zresztą nie tylko zasługa instrumentów ale także elektronicznych efektów po które sięga grupa. To, że takie połączenie może wypalić najlepiej pokazuje przyjęcie muzyki zespołu. Pink Freud ze swoimi koncertami rozbrzmiało praktycznie we wszystkich zakątkach świata od Chile i Argentyny, przez Francję czy Włochy, a skończywszy na Japonii. W 2012 roku wystąpili na Sziget Festiwal, kilkukrotnie wygrywali także wszelakie konkursy i plebiscyty organizowane przez środowiska jazzowe. Ich płyta Horse & Power zebrała świetne recenzje. Na początku 2016 roku wydali album Pink Freud Plays Autechre i właśnie z tym materiałem wystąpią w Klubie Stara Przepompownia.

Grupy Autechre, która była inspiracją dla Pink Freud, nie trzeba przedstawiać fanom elektroniki. Ten legendarny brytyjski duet to muzyczne dziecko Roba Browna oraz Seana Bootha. Powstali w 1987 roku i uważani są za jeden z najważniejszych zespołów na scenie muzyki IDM oraz ambient. Wydali jedenaście oficjalnych albumów i wiele innych kompozycji. Ich twórczość muzycy z Pink Freud postanowili przekazać we własny sposób. Jak to robią? Zobaczycie już w piątek!

Poza formacją Wojtka Mazolewskiego na scenie zobaczycie również zespół Pendofsky.

To projekt basisty Marcina Pendowskiego. Grupa gra mieszankę funky oraz jazzu, a w 2015 roku zdobyła nagrodę Mateusza Trójki za jazzowy debiut roku. Tego koncertu również nie możecie przegapić.

——————————–

LINE-UP:

20:00 Otwarcie klubu

21:00 Pendofsky

22:30 Pink Freud

24:00 Jam Session

——————————–

14 Października 2016
Start: 20:00
Bilety: 35/45ZŁ | VIP 45/55ZŁ

Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78

Rezerwacje Stolików
tel: 600 583 353

www.staraprzepompownia.pl
www.facebook.com/klubstaraprzepompownia