Wszystko

Prosto z Przepompowni
04 czerwiec 2019

8. Grand Prix Komeda – czwartek w Starej Przepompowni

W Ostrowie Wielkopolskim trwa prawdziwe święto wszystkich fanów dobrego kina. Po raz kolejny w naszym mieście odbywa się Festiwal filmowy im. Krzysztofa Komedy. To jedyny taki festiwal w Polsce, podczas którego nagradzana jest najlepsza muzyka filmowa. W czwartek z tej okazji sporo będzie się działo również w naszym klubie.

Głównym punktem wieczoru z Komedą w tle w Klubie Stara Przepompownia będzie koncert, który zagra Sonia Bohosiewicz. Znana i lubiana aktorka zaprasza Was do świata Marilyn Monroe. Występ pt. „10 sekretów Marilyn Monroe” to wyjątkowe spotkanie ze sztuką. Wyjątkowa osobowość jednej z najciekawszych polskich aktorek młodego pokolenia, w połączeniu z niepowtarzalną muzyką, pozwolą Wam przenieść się do świata Marilyn Monroe jakiej nie znacie.

Nie zabraknie emocji i muzycznej podróży przez biografię jednej z najpopularniejszych blondynek w historii Hollywood. To będzie jednak coś więcej niż tylko próba przeniesienia nietuzinkowego wizerunku Marilyn na scenę – Sonia Bohosiewicz pokaże Wam bardziej skrytą i intymną stronę życia Monroe, a przedstawione i wyśpiewane tytułowe sekrety zaciekawią każdego.

Sonia Bohosiewicz swoje muzyczne usposobienie pokazała już na dużym ekranie w filmie „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Ten film zresztą idealnie wpasowuje się w ogólną wizję filmowego festiwalu im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie.

Sam koncert będzie wstępem do spotkania z Łukaszem Maciejewskim, który opowie o swoich książkach „Aktorki. Odkrycia” oraz „Aktorki. Portrety”. W spotkaniu wezmą udział również aktorki – w tym Sonia Bohosiewicz. Spotkanie odbędzie się koncercie.

Początek koncertu: 20:30

……………………….

Z kolei patron festiwalu – Krzysztof Komeda – będzie obecny w czwartek również przy okazji wernisażu prac pokonkursowych „Muzyka Krzysztofa Komedy inspiracją w malarstwie i rysunku”. Konkurs jak i wernisaż powstały dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Z Inicjatywą, przy wsparciu finansowym Miasta Ostrów Wielkopolski.

Oprawę muzyczną tej części czwartkowego spotkania z Komedą zapewni Bumi Phillips.

Początek wernisażu: 18:00

Klub Stara Przepompownia
Ostrów Wielkopolski,
ul. Raszkowska 78

www.staraprzepompownia.pl
fb.com/klubstaraprzepompownia